Hakkımda Sponsorluk Av Filmi - Keklik Avı 2011

Yayınlanma Tarihi Mart 23rd, 2013 | Yazar bilalarabaci

0

Sponsorluk Av Filmi – Keklik Avı 2011

“Av filmi” ile “Av videosu” arasındaki farkı tanımlamak gerekirse; “Av filmi” belli bir amaç ve av konusuna göre avda video kayıtlar alınmış ve o video klipleri: giriş, gelişme ve sonuç bölümleri içeren etkili ve düzgün bir biçimde anlatma gayesiyle birleştirilmiş video şeklidir. “Av videosu” ise avda çekilmiş bir video klibi paylaşma ya da video klipleri gelişigüzel birleştirip bir bütün video haline getirerek sunulmuş video şeklidir.

“Av filmi”, “Av videosu” ve yine birbirleri ile sıkça karıştırılan “Av Programı” kavramını ifade etmeye çalışayım:

Av Programı: Televizyonda haftalık olarak yayınlanan, her bölümü başlı başına bir bütünü oluşturan haftalık konuların işlendiği yayınlardır. Örneğin, Yaban TV’deki “Rastgele Ali Birerdinç”. TV Av Programlarını, Av Filimleri ve Av Videoları ile kıyaslamamak, sürekli aksiyon av görüntüleri, atış-vuruş sahneleri beklememek gerekir. Bir TV Av Programında toplumsal mesaj içeren, durağan bir yayın akışı da olabilir.

Keklik Avı Filmi: Sponsorluk Desteği ile

Armsan Silah A.Ş. sponsorluğu ile yaptığımız “Keklik Avı Sivas 2011” av filmimiz, İngilizce altyazı içeren ayrıca Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca anahtar kelimelerle de etiketlenmiş evrensel bir video olarak internette yayındadır.

Keklik Avı 2011 Av Filmi İngilizce Altyazı İçermektedir

YouTube Türkiye Arama Sonuçları “Keklik Avı” Liste Birincisi

Keklik Avı Filminin İnternet Yayını:

Bir internet klasiği olan forumlarda paylaşılmış ve çok hoş yorumlar alınmıştır: Dünyaca ünlü Amerika menşeli av ve silah tutkunlarının paylaşım adresi ShotgunWorld.com forumlarında ve diğer birçok yabancı ve yerli av camiasının bulunduğu internet forumlarında paylaşılmış ve çok hoş yorumlar alınmıştır.

Kaynak (Source): “Partridge Hunting in Turkey Videos with English Pointer” shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=87&t=271652
(Erişim 14 Mart 2013) (Accessed March 14, 2013).

Yorumların Türkçe çevirisi:

“Hoş bir film olmuş. Köpeği de beğendim. Bende keklik avında dağlara tırmanırken bayağı nefes nefese kalıyorum. Ülkeniz Keklik avı meraları olarak zorlu meralara sahipmiş. Armsan’nın Phenoma modeli kanlı bir tüfek gibi görünüyor.” @Rprny New York ShotgunWorld.com

“Zevkle izledim. Gerçek bir keklik avcısı gibi konuşmuşsunuz. Ne zaman avı gününü bitirmeye yeltensem bir Keklik ötüşü duyarım ondan sonra tekrardan gücümü toplar dağlara tırmanmaya devam ederim bacaklarım yanarcasına.” @Pointer26 Shotgunworld.com

“Şahane bir video olmuş. Birkaç yıl önce Boğaziçi Üniversitesinde okuyan oğlumuzu ziyarete gittiğimizde biraz Türkiye’yi gezme fırsatı bulmuştuk. Meraları görünce Keklik, Bıldırcın için çok elverişli araziler olarak yorumlamıştım, bu filimi izledikten sonra yanılmadığımı gördüm. Avlandığınız bölge Amerika’nın batı kısımlarına benziyor, çok güzel. Türkiye’de av yapmayı çok isterim.” @Nwcanoe Shotgunworld.com

Keklik Avı Filminin Yayınlandığı Dergiler:

 

Avcılık, Balıkçılık, Silah Dergisi: Av Doğa Dergisi Logosu

Av Doğa Dergisi:

Sivas’ta yaptığımız bu Keklik Avı filmimizin fotoğraflar eşliğinde yazısını Türkiye’nin en eski avcı mecmualarından “Avcılık, Balıkçılık, Silah Dergisi” Av Doğa dergisine göndermiştim, Sayın İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyon Başkanı, Av Doğa Dergisi Sahibi ve Editörü Kamil ÜÇBAŞ çok sağ olsun bizi yayımlamaya layık görmüştür. 2011 Aralık sayısında “SİVAS Keklik Avı – Bilal ARABACI” şeklinde yer almıştır.

Av Doğa Dergisi 2011 Aralık Sayısı Sivas Keklik Avı Bilal Arabacı Yazısı

 

Av ve Doğa Tutkunlarının Dergisi: Av Tutkusu Dergisi Logosu

Av Tutkusu Dergisi:

Sivas’ta yaptığımız bu Keklik Avı filmimizin fotoğraflar eşliğinde yazısını yine ülkemizin en eski avcı mecmualarından “Av ve Doğa Tutkunlarının Dergisi” Av Tutkusu dergisine göndermiştim, Genel Yayın Koordinatörü Bora PİR’e teşekkür ederim bizi yayımlaya layık görmüştür. Aralık 2011 sayısında “Sivas’ta Keklik Avı – Bilal ARABACI” şeklinde yayımlanmıştır.

Av Tutkusu Dergisi, Aralık 2011 Sayısı “Sivas’ta KEKLİK AVI – Bilal ARABACI”

Armsan Katalog-Dergi Yayını: 

Armsan Silah A.Ş.’nin 2012 yılında çıkardığı dergi biçimindeki basılı ürün kataloğunda Türkçe ve İngilizce av hikayesi yazısı ve av macerasının fotoğraflarıyla birlikte, Türkçe başlığı “Armsan Phenoma Sivas’ta Keklik Avında” İngilizce başlığı ile “Armsan Phenoma on a Chukar Hunt in Anatolia”  şeklinde yer almıştır. Yazar (Outdoor Writer) Bilal ARABACI.

Armsan Silah Katalog-Dergisi 2012: “Armsan Phenoma Sivas’ta Keklik Avında”

Keklik Avı Filminin Yayınlandığı Televizyon Kanalları:

Yaban TV:

Bu Keklik Avı filmimiz, “Sivas Keklik Avı” şeklinde “Türkiye’nin En Çok İzlenen Belgesel ve Hobi Kanalı” YABAN TV’de “Yerli Yaban” adlı programda 25 Ocak 2012 Çarşamba günü saat 22:00’de yayınlanmıştır ve belli aralıklarla tekrar yayınlarıyla yayınlamaya devam etmiştir.

Altaş TV:

Ordu ili yerel TV kanalı ALTAŞ TV’de “Anadolu Avcıları” programında “Keklik Avı – Sivas – Cengiz Bilmez” şeklinde yayınlanmıştır ve belli aralıklarla tekrar yayınlarıyla yayınlamaya devam etmiştir.

Altaş TV, “Anadolu Avcıları” Program Yayını: “Keklik Avı – Sivas Cengiz Bilmez”

 

 

Tags: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Av tutkunu, doğa hayranı, silah ve atış meraklısı, güvercin sever, amatör film yapımcısı, profesyonel bilgisayar ve internet kullanıcısı, İngilizce çevirmen, yazar.