Hakkımda Sponsorluk Av Filmi - Çulluk Avı 2011

Yayınlanma Tarihi Mart 23rd, 2013 | Yazar bilalarabaci

Sponsorluk Av Filmi – Çulluk Avı 2011

“Av filmi” ile “Av videosu” arasındaki farkı tanımlamak gerekirse; “Av filmi” belli bir amaç ve av konusuna göre avda video kayıtlar alınmış ve o video klipleri: giriş, gelişme ve sonuç bölümleri içeren etkili ve düzgün bir biçimde anlatma gayesiyle birleştirilmiş video şeklidir. “Av videosu” ise avda çekilmiş bir video klibi paylaşma ya da video klipleri gelişigüzel birleştirip bir bütün video haline getirerek sunulmuş video şeklidir.

“Av filmi”, “Av videosu” ve yine birbirleri ile sıkça karıştırılan “Av Programı” kavramını ifade etmeye çalışayım:

Av Programı: Televizyonda haftalık olarak yayınlanan, her bölümü başlı başına bir bütünü oluşturan haftalık konuların işlendiği yayınlardır. Örneğin, Yaban TV’deki “Rastgele Ali Birerdinç”. TV Av Programlarını, Av Filimleri ve Av Videoları ile kıyaslamamak, sürekli aksiyon av görüntüleri, atış-vuruş sahneleri beklememek gerekir. Bir TV Av Programında toplumsal mesaj içeren, durağan bir yayın akışı da olabilir.

Çulluk Avı 2011 Filmi: Sponsorluk Desteği ile

Armsan Silah A.Ş. sponsorluğu ile yaptığımız “Çulluk Avı 2011 – Kadir Karakaş ve Yoncalı Timi” av filmimiz, Türkçe ve İngilizce başlığa sahip ayrıca Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca anahtar kelimelerle de etiketlenmiş evrensel bir video olarak internette yayımdadır.

Sponsorluk Av Filmi – Çulluk Avı 2011 Kadir Karakaş

YouTube Arama Sonuçları “çulluk avı” Liste Birincisi

Çulluk Avı 2011 Filmin İnternet Yayını:

Bir internet klasiği olan forumlarda paylaşılmış ve çok hoş yorumlar alınmıştır. Dünyaca ünlü İngiliz menşeli av ve silah tutkunlarının paylaşım adresi PigeonWatch forumlarında ve diğer birçok yabancı ve yerli av camiasının bulunduğu internet forumlarında paylaşılmış ve çok hoş yorumlar alınmıştır.

Kaynak (source): “Woodcock Hunting in Turkey Video with English Setters” forums.pigeonwatch.co.uk/forums/index.php?/topic/193266-woodcock-hunting-in-turkey-video-with-english-setters/ (Erişim 14 Mart 2013) (Accessed March 14, 2013).

“Yoncalı Timi, Çulluk Avı” İngiltere’nin Gündeminde: (2 Temmuz 2012 itibariyle) 6 milyona yakın izlenme/tıklaması olan, İngiltere menşeli “avcılık, atıcılık ve balıkçılık” konulu videolar hazırlayıp, her Çarşamba akşam 7’de haftalık olarak internet (YouTube) yayını yapan, “Browning” ve “Zeiss” gibi dünyaca ünlü firmaların sponsorluklarıyla desteklenen “FieldSports Channel” (Mera Sporları Kanalı) adlı programın sonunda, izleyicilerin oylarıyla belirlenen, geçen haftanın, en çok beğenilen avcılık videolarında: İlk sıradan bizim yaptığımız Çulluk Avı filmini konuşarak başlamışlardır.

Daha basit bir şekilde, örnekle anlatmak gerekirse: Türkiye’de “Yaban TV”deki haftalık av programı yayınlarından “Dr. Ali Postası”nın sonunda izleyicilerden gelen oylamalarla başka avcı/atıcı/balıkçılar tarafından yapılan videolar içerisinden, en çok beğenilen videolara yer verip onlardan bahsetmesi.” gibi, düşünün.

Kaynak (Source): “Fieldsports Britain : How to fit your gun + crow shooting” YouTube.com/watch?v=nTBXjOmU1HA (Erişim 14 Mart 2013) (Accessed March 14, 2013).

Videoda: “Fasineytink” dediği “Büyüleyici”. “YonKKalii” dediği Yoncalı. (Bilirsiniz, İngilizcede “C” harfi bazen “S”, bazen de “K” okunur) “Naziim Öksüü” dediği Nazım Öksüz

Türkçe Tercümesi:

“YouTube Avcılığı” Fieldsports Channel (Mera Sporları Kanalı)
“Görünüşe bakılırsa Türkiye’de yapılan bu Çulluk Avı farklıymış.
Bilal Arabaci (söyleyişimin kusuruna bakma) Köpeklerin antenli beeper tasma, avcıların turuncu kılık kıyafetleri ve yarı otomatik tüfek kullandıkları görülüyor.
Bu filmi büyüleyici bulacaksınız. Bu avcı grubu “Yoncalı Timi ve Nazım Öksüz”

İngiliz Avcı Programı “FieldSports Channel” Çulluk Avı Filmimizi “Büyüleyici” Bulmuş

Çulluk Avı Filminin Yayınlandığı Dergiler:

Av Doğa Dergisi Logosu

Av Doğa Dergisi:

Bu Çulluk Avı filmimizin fotoğraflar eşliğinde yazısını Türkiye’nin en eski avcı mecmualarından “Avcılık, Balıkçılık, Silah Dergisi” Av Doğa dergisine göndermiştim, Sayın İç Anadolu Av ve Yaban Hayatı Federasyon Başkanı, Av Doğa Dergisi Sahibi ve Editörü Kamil ÜÇBAŞ çok sağ olsun bizi yayımlamaya layık görmüştür. 2012 Şubat sayısında “Yoncalı Timi ile Çulluk Avı – Bilal ARABACI” şeklinde yer almıştır.

Av Doğa Dergisi, Şubat 2012 Sayısı: “Yoncalı Timi İle Çulluk Avı” – Bilal ARABACI

Av Doğa Dergisi, 2012 Şubat Sayısı: “Yoncalı Timi ile Çulluk Avı – Bilal ARABACI”

Armsan Katalog-Dergi Yayını:

Armsan Silah A.Ş.’nin 2012 yılında çıkardığı dergi biçimindeki basılı ürün kataloğunda Türkçe ve İngilizce av hikayesi yazısı ve av macerasının fotoğraflarıyla birlikte, Türkçe başlığı “Armsan A612 DW Upland Gold Çulluk Avında” İngilizce başlığı ile “Armsan A612 DW Upland Gold on a Woodcock Hunt”  şeklinde yer almıştır. Yazar (Outdoor Writer) Bilal ARABACI.

Armsan Silah Dergi-Kataloğu 2012: Armsan A612 DW Upland Gold Çulluk Avında

Çulluk Avı 2011 Filminin Yayınlandığı Televizyon Yayınları:

Yaban TV:

Bu Keklik Avı filmimiz, “Kadir Karakaş ve Yoncalı Timi Çulluk Avı” şeklinde “Türkiye’nin En Çok İzlenen Belgesel ve Hobi Kanalı” YABAN TV’de “Yerli Yaban” adlı programda yayınlanmıştır ve belli aralıklarla tekrar yayınlarıyla yayınlamaya devam etmiştir.

Yaban TV, “Yerli YABAN” Programı: Kadir Karakaş ve Yoncalı Timi/Çulluk Avı

Altaş TV:

Ordu ili yerel TV kanalı ALTAŞ TV’de “Anadolu Avcıları” programında “Kadir Karakaş ve Yoncalı Timi Çulluk Avı” şeklinde yayınlanmıştır ve belli aralıklarla tekrar yayınlarıyla yayınlamaya devam etmiştir.

 

Tags: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Av tutkunu, doğa hayranı, silah ve atış meraklısı, güvercin sever, amatör film yapımcısı, profesyonel bilgisayar ve internet kullanıcısı, İngilizce çevirmen, yazar.Sayfa Başına Git ↑

Avcılık Avcılık