Hakkımda İngilizce-Türkçe Video Tanıtım Katalog

Yayınlanma Tarihi Mart 25th, 2013 | Yazar bilalarabaci

İngilizce-Türkçe Video Tanıtım Katalog

YouTube video paylaşım ortamı: gelişen teknoloji ve modern pazarlama teknikleri ile birlikte insanların genellikle sadece şarkı dinlemek ya da video klip izlemek için vakit geçirdikleri bir platform olmasının yanında artık yerini günümüz modern yönetim anlayışına ve vizyon sahibi işletmelerin kendilerine değer katmalarında kullandıkları enstrümanlardan biri haline geldi YouTube ve destekçisi Facebook.

YouTube video paylaşım ortamı, uluslar arası ticaret yapan modern işletmelerin kendini ve ürünlerini tüm dünyaya ifade edebilmelerinde büyük kolaylık sağlamaktadır.

Bu zihniyetle her geçen gün üzerine daha fazla önemle durduğum YouTube ve orada paylaşım yaptığım av filmleri vesilesiyle “Pazarlama/Satış Temsilcisi” olarak iş teklifi aldığım Armsan Silah A.Ş.’nin YouTube kanalını Eylül 2011’de açtım. 17 aylık yönetimim süresince eklenen toplam 82 videonun en çok izlenen ilk 12 videosunun 9’u tamamı ile benim yapımımdır. Bunlar av, atış ve ürün tanıtım videolarıdır ve kanaldaki tüm videoların toplam tıklaması 647,946’dır.

1,5 senelik çalışma sonucunda oluşan bu 647,946 tıklamanın ne anlama geldiğini, aynı iş alanı olan, ateşli silah üretiminde faaliyet gösteren çok iyi bilinen bir firmanın YouTube kanalı ile kıyaslama yaparak neticeyi ortaya koyalım:

Dünyaca ünlü silah markası Benelli’nin YouTube kanalı Haziran 2010 açılmış ve 4 yıla yakın geçen bu zaman zarfında kanaldaki 107 adet videonun toplam tıklaması 876,274’tür.

YouTube Kanal Değerlendirmesi

Armsan Silah AS

Benelli USA Firearms

Kanaldaki Toplam Tıklama

647,946

876,274

Kanalın Açılış Tarihi

Eylül 2011

Haziran 2010

Şimdiki Zaman

11 Mart 2013

11 Mart 2013

Kanalında Toplam Video Sayısı

82

107

Şu Ana Kadar Kanalın Yayın Hayatı

17 ay

32 ay

 

11 Mart 2013 Tarih İtibariyle Toplam Tıklanma Sayısı

Armsan Silah A.S. YouTube Video Kanalı

11 Mart 2013 İtibariyle Toplam Tıklanma Sayıları

Benelli USA Firearms YouTube Kanalı

YouTube ana sayfasında arama çubuğuna “armsan” yazıp yapılan aramada zirvede çıkan sonuç yani “Armsan” kelimesini gerçek anlamda ifade eden video olan “Armsan Video Catalog 2012 English” başlıklı videonun altına Amerikalı bir izleyici (@Thunor232) şu yorumu yazmıştır: “Mossberg needs to make videos like this.
Yorumun Türkçe anlamı: Dünyaca ünlü Amerikan silah şirketlerinden Mossberg firmasının da bu şekilde ürün tanıtım videosu yapmaya ihtiyaç duyduğunu yazmıştır.

Amerikalı Bir İzleyicinin Yorumu: “Mossberg de bu şekilde videolar yapmalı”

 

Aynı videonun Türkçe yazılarla, Türkçe versiyonu:

Tanıtım Videosu Türkçe Versiyonu

 

Dünyada En Çok Satılan Yivsiz Av Tüfekleri Markaları Listesi

Hatırlatma bilgiler: Mossberg şirketi, Beretta, Browning, Remington, Benelli gibi firmaların hemen ardından gelen dünyada en çok yivsiz av tüfeği satan ilk 10 firmadan biridir.

Kaynak: Dünyaca ünlü İngiliz silah dergisi “Gun Trade World” Ekim 2011 sayısı. 

Şimdiki zaman olarak temel alınan tarih: 11 Mart 2013

 

Diğer silah şirketlerine yapılan video katalog çalışmaları:

Kayhan Av Tüfekleri 2012 Video Kataloğu: Khan Arms Video Catalog 2012
Khan Arms Video Catalog

Kayhan Av Tüfekleri Video Kataloğu

 

Arthemis Silah Sanayi Video Kataloğu: Arthemis Av Tüfekleri Ürün Video Kataloğu
Arthemis Av Tüfekleri Video Ürün Kataloğu

Arthemis Silah Sanayi Video Kataloğu

 

Sonuç:

Günümüzde tüketici, satın almayı düşündüğü ürünün gerçek anlamda özelliklerini ortaya koyan, ürünün kullanım yeri ve amacını sade bir anlatımla açıklayan ve ayrıca görsel zenginliği olan tanıtım videoları istemektedir.

Tags: , , , ,


Yazar Hakkında

Av tutkunu, doğa hayranı, silah ve atış meraklısı, güvercin sever, amatör film yapımcısı, profesyonel bilgisayar ve internet kullanıcısı, İngilizce çevirmen, yazar.Sayfa Başına Git ↑

Avcılık Avcılık