Hakkımda Hakkimda_Bilal_Arabaci-thumbnail

Yayınlanma Tarihi Mart 19th, 2013 | Yazar bilalarabaci

Bilal Arabacı

Bilal Arabacı:

1984 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini Yenibosna İlkokulunda, ortaöğrenimini Altınyıldız İlköğretim okulunda, lise öğrenimini Halkalı Ticaret Meslek Lisesinde gördü.

Sakarya Üniversitesi Karasu Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümü mezuniyetinin akabinde doğrudan geçiş ile Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü tamamladı. Açıköğretim fakültesinde sınavları verirken eş zamanlı olarak 3 yıl süreyle TNT Express adlı uluslararası taşımacılık şirketinde (yarı zamanlı olarak) Veri Giriş Elemanı olarak çalıştı.

Yüksek lisans yapma gayesiyle Amerika Birleşik Devletlerine gitti. ABD’de Washington DC’de Inlingua adlı dil okulunda 1,5 yıl süreyle İngilizce öğrenim gördü. TOEFL dâhil bütün seviyeleri tamamladı. Strayer University’de İşletme Yüksek Lisansına [Finans odaklı Master of Business Administration (MBA) programına] kabul edildi ve bir dönem devam etti. Çeşitli sebeplerden dolayı programı terk edip yurda döndü. Askerlik hizmetini, kısa dönem Piyade Çavuş olarak, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) tamamladı.

Askerlikten sonra iş arama evresindeki boş vakitlerinde, hobilerinden avcılık, atıcılık, balıkçılık ve güvercin yetiştiriciliği ile film yapımcılığı meraklarını geliştirdi. Yaptığı amatör av filmleri vesilesiyle 96.832 milyon dolarlık ihracat hacmiyle (2009 verileri) hafif silah üretiminde dünyada en yoğun faaliyet gösteren ülkelerden biri olan Türkiye’nin, sektörde öncü firmalarından Armsan Silah A.Ş.’den “Satış ve Pazarlama Temsilcisi” iş teklifini aldı, kabul etti ve 2 yıl süre ile çalıştı.

Ava, doğaya, atıcılığa, kuşlara, farklı kültür ve medeniyetlere, fotoğraf ve film yapımcılığına, bilgisayar ve teknolojilerine ilgi duymaktadır.

İstanbul/Bahçelievler/Yenibosna/Beşyol’da ikamet etmektedir.

bilalarabaci@yahoo.com ©2013

Hakkimda_Bilal_ArabaciTüm Silahsever ve Call of Duty 2 tutkunlarına saygılarımla.
İkinci Dünya Harbinde kullanılan tüfeklerden: Elde: Rus PPSH, Masada: Amerikan Thompson.

11 Mart 2012 Almanya IWA Silah Fuarı

Connect with me on Google+ at +Bilal Arabaci

Tags: ,


Yazar Hakkında

Av tutkunu, doğa hayranı, silah ve atış meraklısı, güvercin sever, amatör film yapımcısı, profesyonel bilgisayar ve internet kullanıcısı, İngilizce çevirmen, yazar.Sayfa Başına Git ↑

Avcılık Avcılık